Севиля е първият полуфиналист за Купата на Краля, след като

...

Нов зрелищен успех срещу Атлетико и полуфинал за Севиля за Купата на Краля!

Севиля е първият полуфиналист за Купата на Краля, откакто отборът на Винченцо Монтела победи Атлетико (Мадрид) и на реванша на " Рамон Санчес Писхуан ". Домакините завоюваха с 3:1 и с общ резултат 5:2 не престават напред в шампионата.

Началото загатна, че срещата ще предложи доста адреналин и страсти на феновете.

Бяха минали тъкмо 26 секунди, когато домакините ликуваха! Добре извършена офанзива по десния фланг приключи с центриране на Сарабия към Ескудеро, който от придвижване засече топката за 1:0!

Постепенно обаче " дюшекчиите " съумяха да изнесат играта в половината на противника, което докара до стремежи резултат минути по-късно!

Антоан Гризман изравни за 1:1 след фамозно осъществяване, при което французинът трансферира със мощен удар от към 25 метра Серхио Рико!

До края на полувремето и двата тима имаха благоприятни условия да се разпишат, само че Гризман не съумя от точката на дузпата да засече.