Серина Уилямс победи с лекота германката Карина Витхьофт и си

...

Серина Уилямс ще играе със сестра си Винъс в третия кръг на US Open

Серина Уилямс победи с лекост германката Карина Витхьофт и си обезпечи мач със сестра си Винъс в третия кръг на US Open 2018. Американката се наложи с 6-2, 6-2 за 1 час и 8 минути.

Каролине Возняцки и Йелена Остапенка не престават в жегата в Ню Йорк

Латвийката позволи няколко обрата преди да победи Андреа Петкович

В първия сет Витхьофт съумя да върне първия пробив на Серина, само че по-късно последваха само че два. Германката оказа известна опозиция във втория сет, само че загуби последните четири партии в мача.

За финален път Серина игра със сестра си Винъс в Индиън Уелс и загуби. Но общият резултат е 17 на 12 победи за по-малката сестра. В шампионати от Големия шлем Серина води с 10 на 5 победи. През януари 2017 година двете играха зрелищен край на Australian Open, който беше последният дуел на рекордьорката по трофеи от Големия шлем преди да роди щерка си през септември.