Септември (Тервел) спечели във Варна срещу втория отбор на Спартак

...

Трилър във Варна! Румен Николов повали Спартак II

Септември (Тервел) завоюва във Варна против втория тим на Спартак с 4:3 и продължава с цялостен актив. Двубоят е от осмия кръг на Североизточната Трета лига. Румен Николов е героя на мача. Нападателят на гостите осъществя всичките им голове, като победния вкара броени секунди преди края. Началото не предвещаваше сходен край. Светослав Николов изведе варненци напред с красиво осъществяване на странична ножица в 6-ата минута. След още толкоз време Даниел Начев удвои.
 Септември (Тервел) чака компликации, само че и победа във Варна Септември (Тервел) чака компликации, само че и победа във Варна
Само 120 секунди по-късно стартира наказателната акция на Румен Николов, който беше прецизен с глава след центриране на Димитър Михалев. Двамата разиграха двойно подаване в 57-ата минута и Николов изравни на празна врата. Той направи обрата в 77-ата минута, когато осъществя дузпа, отсъдена за нарушаване против него. Финалът на екшъна обаче се разигра в последните 180 секунди. Първо Денислав Славов изравни от дузпа. В последните секунди Владислав Мирчев налъга спартаковци и върна топката на 5-6 метра пред вратата, откъдето Николов я насочи в мрежата – 3:4. Още голови положения сътвориха гостите в хода на мача.