Септември (София) загуби драматично от гостуващия Дунав с 2:3 в

...

Дунав Русе остава в Първа лига след драма

Септември (София) загуби трагично от гостуващия Дунав с 2:3 в реванш от плейофа за оставане в Първа лига. Столичани бяха спечелили първата среща с 1:0 в Русе, само че с общ резултат 3:3 и повече голове на непознат терен „ драконите “ заеха 11-о място в крайното класиране и си подсигуряваха елитния статут. Така Русе ще има отбор в Първа лига за четвърти следващ сезон. Септември пък ще се изправи против един всред Монтана и Арда (Кърджали) в пряк спор за място в елита.

Здравко Димитров (6) даде начало на головия трилър след разконцентрирана игра на Самуел Инкоом. След това гостите натиснаха, а напъните им дадоха резултат малко преди почивката, когато Исмаил Иса (41) изравни с глава след центриране на Александър Исаевски. Скоро по-късно Свилен Щерев (44) направи цялостен поврат след извеждащ пас на Инкоом.

През втората част офанзивите към двете порти се редяха една след друга, а с по-активни дейности домакини изравниха посредством Борис Галчев (67) с глава. Радостта на Септември обаче бе къса, защото Свилен Щерев (72) още веднъж даде задатък на гостите. В 80-ата минута Дунав можеше да реши всичко, само че Ахмед Ахмедов прати топката в напречната греда. До края на мача столичани натиснаха и направиха няколко пропуща, с цел да се поздравят в последна сметка „ драконите “ с успеха и оставането си в елита.
Източник: fakti.bg