„Септември“ (София) се върна на първото място във Втора лига,

...

Монтана загуби с 0:2 домакинството си на Септември /снимки/

„ Септември “ (София) се върна на първото място във Втора лига, откакто победи „ Монтана “ с 2:0 в гостуването си на стадион “Огоста”. Първото попадение в срещата падна в 79-ата минута, в която Владимир Николов приключи добра триходова офанзива. В първата минута на добавеното време Георги Русев също се разписа с прекрасен шут с левия крайник.
Домакините от „ Монтана “ могат да съжаляват, че останаха с празни ръце. Те изпуснаха няколко положителни положения през първото полувреме, като даже удариха греда в 52-ата минута.
Столичани се връщат на първата позиция, измествайки ЦСКА 1948.
До 20-ата минута двата отбора мъчно доближиха до нещо забавно пред противниковата врата и дейностите се развиваха основно в центъра на терена. В 27-ата минута Борис Галчев стреля прекомерно неопределено от далечна отдалеченост след осъществяване на фаул. Три минути по-късно Иван Михов реши да опитва шанса си от отдалеченост.
Това бе и първият прецизен удар в мача, който Валентин Галев улови без съществени проблеми. В 36-ата минута Георги Русев заложи топката на крайници на Юлиян Попев, който шутира в ръцете на Васил Симеонов. Така първото полувреме приключи при нулево тъждество след 45 минути, в които двата отбора не сътвориха сериозна заплаха.
В 52-ата минута Николай Минков подаде в наказателното поле към Сергей Георгиев, който шутира от придвижване, само че нацели страничната греда. В 56-ата минута Иван Тилев не съумя да се възползва от най-хубавата опция за столичани досега в мача. Той шутира над вратата, откакто откри топката от точната за осъществяване на дузпа. Миг по-късно Тони Тасев опита шанса си, само че стреля в навън. В 62-ата минута Спас Георгиев проби от фланга, подаде на границата на наказателното поле към Стилиян Николов, който не съумя да откри далечния ъгъл и стреля в ръце на вратаря.
В 66-ата минута Атанас Николов бе изведен зад тила на отбраната на "Септември ". Нападателят протегна крайник, с цел да засече топката, само че Валентин Галев сподели висота и мазета с крайник. В ответната офанзива Георги Русев шутира едва по земя.
В 79-ата минута „ Септември “ поведе след добра офанзива, стартирана от Георги Русев. Халфът пусна извеждащо подаване в кулоар към Спас Георгиев, който пък продължи топката паралелно към Владимир Николов, а последният не сбърка и вкара за 1:0.
В 85-ата минута Иван Тилев остана очи в очи с вратаря Васил Симеонов, само че не съумя да го преодолее. В първата минута на добавеното време Георги Русев оформи крайното 2:0 с прекрасен шут с левия крайник, при който стражът на домакините даже не съумя да помръдне.

„ Монтана “ – „ Септември “ 0:2

0:1 Владимир Николов (79)
0:2 Георги Русев (90)

„ Монтана “: Васил Симеонов, Валери Христов, Иван Михов, Преслав Петров, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Димитър Илиев, Николай Минков, Сергей Георгиев, Борислав Балджийски, Тони Тасев
„ Септември “: Валентин Галев, Борис Галчев, Александър Башлиев, Георги Русев, Иван Тилев, Мариян Иванов, Румен Сандев, Спас Георгиев, Стилиян Николов, Юлиян Попев, Владимир Николов
Източник: bulnews.bg