Септември София и Левски играят при резултат 0:1 на „Герена”

...

НА ЖИВО: Септември Сф - Левски 0:1, греда за домакините

Септември София и Левски играят при резултат 0:1 на „ Герена” в мач от четвъртфиналите за SESAME Купа на България. "Сините " откриха резултата в средат на първото полувреме с гол на Димитър Костадинов (21) с глава. Преди това символичните домакините можеха да открият резултата в първите секунди на мача, само че Мартин Стойчев уцели греда.

Символичните домакините можеха да открият резултата още в началните минути, когато Мартин Стойчев напредна в половината на "сините " и насочи компактен изстрел от отдалеченост, след което топката срещна десния непряк дирек на Пламен Андреев.

Септември София продължи да работи по-агресивно и вратарят на гостите трябваше да избива с крайник, а по-късно изстрел на Мартин Стойчев мина над вратата. Левски отговори в 5-ата минута, когато Радослав Цонев насочи удар от границата на наказателното поле, който мина над вратата.

Малко по-късно Димитър Костадинов откри Драган Михайлович в наказателното поле, само че изстрелът на бранителя бе блокиран. Постепенно "сините " упражниха преса и принудиха "виолетовите " да се приберат в личната си половина.

Защитата на Левски продължи да демонстрира съмнения и Мартин Стойчев нанесе третия си изстрел от началото на мача, който бе уловен от Пламен Андреев.

В 21-ата минута "сините " откриха резултата. Радослав Цонев подаде към Драган Михайлович вдясно. Бранителят овладя и центрира на далечната греда, където Димитър Костадинов бе над всички и с глава осъществя в мрежата на Димитър Шейтанов.

СЕПТЕМВРИ Структурни фондове - ЛЕВСКИ 0:1

0:1 Димитър Костадинов 21'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ Структурни фондове: Димитър Шейтанов, Асен Чандъров, Александър Тодоров, Атанас Кабов, Иван Арсов, Красиан Колев, Кристиян Пешов, Марио Илиевски, Мартин Ачков, Мартин Стойчев, Симеон Александров

Треньор: Славко Матич

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Драган Михайлович, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Радослав Цонев, Филип Кръстев, Димитър Костадинов, Марин Петков, Георги Миланов, Уелтън

Треньор: Станимир Стоилов

Гл. арбитър: Димо Димов

Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов ", София