Септември продължава без грешка във Втора лига. Столичани спечелиха и

...

Септември продължава с перфектната серия

Септември продължава без неточност във Втора лига. Столичани завоюваха и осмия си мач от началото на сезона. Момчетата на Милен Радуканов се постановиха над новака Хебър (Пазарджик) с 4:2.

Още в 4-ата минута пазарджиклии излязоха напред в резултата след поредност от неточности в отбраната на домакините. Защитниците на Септември не се оправиха с центриране от страна на Божидар Васев, а по-късно Октай Хамдиев нацели напречната греда. Тодор Чаворски стигна първи до отскочилата топка и направи 0:1.

Септември изравни малко преди края на първото полувреме. Младият Георги Русев върна отбора си в мача след гол с глава.

Второто полувреме още веднъж започва с ранен гол за Хебър. В 48-ата минута Юлиян Попев извърши жестоко нарушаване против Веселин Марчев в наказателното поле и основният арбитър не се поколеба да уточни бялата точка. Централният защитик Асен Георгиев застана зад топката и означи четвърия си гол с екипа на пазарджиклии.

Септември пое самодейността и разумно стигна до поврат. Георги Русев изравни резултата в 60-ата минута след изстрел от 6-7 метра, който рикошира в бранител и заблуди вратаря.

Преслав Йорданов даде преднина на столичани четвърт час преди края. Той засече с глава хубаво центриране на Попев от левия фланг и разстреля вратаря Петър Дебърлиев - 3:2.

Осем минути преди приключването на постоянното време Павел Петков получи пас отдясно в наказателното поле на Хебър, откакто гостите сбъркаха при разиграване в личната си половина. Крилото доста елементарно се оправи със своя надзирател и нанесе застрашителен шут в близкия горен ъгъл за крайното 4:2.
 Борис Галчев: Септември заслужава да е в елита

" Ще е мъчно да се завърнем, само че не невероятно "