Септември победи Монтана като гост с 2:0 и взе важни

...

Септември е само на крачка от efbet Лига след важна победа над Монтана

Септември победи Монтана като посетител с 2:0 и взе значими три точки в борбата за влизане в елита.

Така след 33 изиграни кръга столичани са втори с 62 точки, а Марек е с 60 на трета позиция. Монтана съвсем загуби шансове най-малко за бараж, откакто остана с 54 точки и заема 4-то място.

Гостите откриха резултата в 16-ата минута. След бърза контраофанзива Жан-Пиер да Силва откри Маринов на стрелкова позиция и младокът осъществя.

В средата на втората част домакините удариха греда, откакто резервата Илия Русинов засече центриране отдясно, само че стълбът избави гостите.

В края на мача Монтана наложи напън, само че Септември удържа и съумя да нанесе съдбоносен удар на контраофанзива в 89-ата минута и Николай Дросев подпечата триумфа с 2:0.