„Септември“ /Гложене/ записа изненадваща победа като гост с 1:2 на

...

„Септември“ /Гложене/ изненада неприятно „Манастирище“

„ Септември “ /Гложене/ записа изненадваща победа като посетител с 1:2 на един от кандидатите за челните места „ Манастирище “ в среща от IX-ти кръг на шампионата на „ А “ регионална група на Врачанско. Домакините поведоха в 20 минута, откакто Александър Герасимов засече остро центриране на собствен съотборник за 1:0. Натискът на „ Манастирище “ продължи и те можеха да удвоят резултата в 33 минута, откакто получиха право да изпълнят дузпа, която героят в този мач Юлиян Ангелов избави. В последни пет минути на полувремето гостите шокираха домакините като стигнаха до равнене на резултата, когато бранителят Калоян Венков беше прецизен за 1:1.
В началото на втората част домакините бяха попарени за повторно, откакто голмайсторът на „ Септември “ Цветелин Стефанов даде преднина на своя отбор за 1:2. До края на мача в същински воин се трансформира стража Ангелов, който избави куп изстрели към неговата врата и резервира задатъка на своя отбор. Играещият управител на „ Септември “ /Гложене/ Красимир Дилянов, който не взе присъединяване поради травма, остана извънредно удовлетворен от успеха на своя отбор, която ги изкачи на четвърто място във краткотрайното класиране с актив от 10 точки.
В друга среща от кръга „ Монолит “ /Манастирище/ съумя да се завърне преди всичко в групата откакто завоюва гостуването си на „ Миньор 2017 “ /Згориград/ с 2:4. Точни за триумфа бяха Георги Иванов и Владимир Вълов с по две попадения, а Иван Митов от домакините регистрира своите с два гола.
Останалите срещи от кръга приключиха при резултати: „ Искър 1923 “ /Роман/ – „ Ботев “ /Криводол/ – 0:0, „ Ботевъ “ /Брусен/ – „ Околчица “ /Моравица/ – 5:3, „ Скала 2015 “ /Оселна/ – „ Ботев “ /Рогозен/ 0:0. Съставът на „ Огоста “ /Хайредин/ почиваше в този кръг.
Във краткотрайното класиране води състава на „ Монолит “ с 20 точки, следван от „ Огоста “ /Хайредин/ с 16 точки и два мача по-малко и „ Околчица “ /Моравица/ с 13 точки.
Източник: bulnews.bg