Сент Етиен завърши 1:1 срещу гостуващия Нант в среща от

...

Сент Етиен не спира да буксува

Сент Етиен приключи 1:1 против гостуващия Нант в среща от 16-ия кръг на френското футболно състезание. Така Възпитаниците на Жулиен Сабле нямат победа в Лига 1 от средата на октомври към този момент в седем следващи мача и заемат 12-ото място в класирането с 20 точки. Нант пък има единствено един триумф в последните си четири срещи, само че е пети с 27 точки.

Домакините започнаха по-добре дуела и бяха покрай разкриване на резултата в 11-ата минута. Кевин Моне-Паке подаде към непокрития в пеналта Бриан Дабо, който засече от 11-12 метра, само че прати топката в напречната греда. Сент Етиен въпреки всичко поведе седем минути преди почивката. Венсан Пажо вкара страховит гол с удар от над 30 метра в горния десен ъгъл на Чиприан Тътърушану. След малко повече от час Нант изравни. Абдулай Туре центрира в наказателното поле, Санти Н'Гом смъкна с глава към Емилиано Сала и аржентинецът от 8-9 метра не пропусна. Н'Гом, който преди време изкара несполучливи проби в софийския Левски, можеше да донесе успеха на гостите в добавеното време, само че стреля над сантиметри над задачата с глава след пас на Лео Дюбоа от дясно.

Така Сент Етиен продължи серията си на девет следващи домашен мача в Лига 1 без проваляне от Нант, който за последно завоюва на " Жофроа Гишар " с 2:0 на 26 ноември 2000 година. Лига 1 16 кръг, неделя 3 декември  Сент Етиен 1:1краен резулат  Нант