Селтик записа десета победа от 10 мача на собствен терен

...

Селтик продължава да е безгрешен у дома

Селтик записа десета победа от 10 мача на личен терен през сезона в шотландското състезание. " Детелините " с лекост се постановиха с 2:0 над Килмарнък и към този момент имат задатък от 12 точки пред огромния си противник Рейнджърс преди изиграването на останалите дуели от 21-ия кръг.

Португалското крило Жота откри резултата в 45-ата минута след пас на Даизен Маеда, а при започване на втората част Аш Тейлър си означи автогол. За Килмарнък това беше четвърто следващо проваляне от Селтик. Тимът е на 9-о място в класирането с актив от 20 точки.

Абърдийн прекъсна серията си от неприятни резултати в последните седмици с домашен триумф против Сейнт Джонстън - 2:0. Националът на Кабо Верде Дук означи и двата гола на " Питодри ". За гостите игра някогашният халф на ЦСКА - София Греъм Кери. Хартс направи 1:1 като посетител на Сейнт Мирън и остава на трето място в класирането, с задатък от три точки пред Абърдийн. В различен мач през вчерашния ден Рос Каунти отстъпи на Ливингстън с 0:2.

Снимки: Imago