Селтик постигна драматичен обрат срещу Лацио в срещата между двата

Селтик постигна драматичен обрат срещу Лацио в срещата между двата ...

Селтик шокира Лацио в продължението, пълен обрат на Олимпико.

Селтик постигна драматичен обрат срещу Лацио в срещата между двата отбора от груповата фаза на турнира Лига Европа.

"Римските орли" водеха в резултата през първото полувреме, но преди почивката допуснаха изравнително попадение, а 45 секунди преди изтичането на 5-минутното продължение на мача капитулираха пред опонента си, допускайки загуба.

Точен за италианците беше Чиро Имобиле, разписал се след едва 7 минути игра. Той не остави шансове на съперниковите футболисти и даде ранна преднина на римляните.
Снимка 451728
Източник:

За нещастие на тифозите по трибуните обаче Селтик нямаше никакво намерение да се примирява с допуснатото ранно попадение и се втурна в атака.
Снимка 451733
Източник:

Седем минути преди почивката Форест бе изведен по добър начин в полето на домакините и не сгреши, връщайки битката в начална фаза.

Атаките на Лацио не изглеждаха безкрайно застрашителни след почивката, докато всяка контра на "детелините" предвещаваше неприятности за "орлите".

Опитите на гостите да стигнат до обрата се засилиха неимоверно в заключителните 10 минути от мача, като стражът на италианците едва смогваше да спасява изстрелите към вратата си.
Милан загуби от Лацио с 1:2
Милан капитулира на "Сан Сиро", триумф за Лацио, юбилеен гол за Имобиле

Чиро с гол номер 100 за римляните

45 секунди преди изтичането на 5-минутното продължение Бериша отигра по отчайващо слаб начин топка в средата на терена, подаде я на футболист на опонента, кълбото бе придвижено към влизащия на скорост в пеналта Едоуард, който без капка милост я прати в мрежата за крайното 1:2.

Във временното класиране Селтик е лидер с 10 точки, Клуж заема втората позиция с 9, а два кръга преди края на тази фаза от надпреварата Лацио е трети с три пункта срещу името си.

Така италианският клуб ще трябва да се надява на чудо, ако иска да продължи напред в турнира.