Селтик допусна грешка още във втория кръг на шотландското първенство.

...

Селтик с неочаквана грешка, Рейнджърс с аванс

Селтик позволи неточност още във втория кръг на шотландското състезание. " Детелините " стигнаха единствено до 1:1 при гостуването си на Килмарнък.

Райън Кристи откри резултата в интерес на Селтик още в 11-ата минута след удар от директен свободен удар. Крис Бърк изравни от дузпа в 24-ата минута, откакто Жулиен събори Кабамба в наказателното поле. Отборът на Нийл Ленън владееше топката в огромни интервали, а Кили бе рисков на контраатаки, само че головите положения бяха необичайност през второто полувреме.

FULL TIME: Kilmarnock 1-1 Celtic

Neil Lennon's side are forced to settle for a point at Rugby Park!

Post-match reaction on Sky Sports Football
— Sky Sports Scotland (@ScotlandSky) August 9, 2020
Рейнджърс нямаше такива проблеми и завоюва с 3:0 семейството си на Сейнт Мирън. Афредо Морелос се разписа за първи път от февруари. Колумбиецът вкара два гола през второто полувреме. Отборът на Стивън Джерард поведе след автогол на Макарти в 23-ата минута.

Голмайсторът на Рейнджърс от предишния сезон Морелос прекъсна головата си суша, причина за която съгласно мениджъра на отбора са спекулациите по отношение на бъдещето му. Към 24-годишния нападател има интерес от редица европейски тимове.