Селта се завърна на победния път, след като победи Алавес

...

Селта сложи край на негативната си серия с успех над Алавес

Селта се завърна на победния път, откакто победи Алавес като посетител с 2:1 и постави завършек на отрицателната си серия от четири следващи дуела в Ла Лига без триумф.

В 11-ата минута Санти Мина даде задатък на гостите, само че 10 по-късно домакините изравниха посредством Хоселу.

В началото на втората част Алавес удари гредата след изстрел на Мамду Ндиае, а в 62-ата минута гол на Яго Аспас бе анулиран поради засада.

Шест минути по-късно Селта получи правото да извърши дузпа. Вратарят на Алавес Фернандо Пачеко отрази изстрел на Яго Аспас, само че при добавката нападателя на Селта бе прецизен и донесе триумфа на отбора си.

Така Селта заема 13-о място с 16 точки сега в класирането. Алавес пък е 15-и с 14 точки.