Селта пропусна шанс да увеличи значително разстоянието между себе си

...

Селта не успя да се отдалечи от зоната на изпадащите

Селта пропусна късмет да усили доста дистанцията сред себе си и зоната на изпадащите. Тимът от Виго направи 1:1 в семейството си на Бетис. Тимът на Оскар Гарсия въпреки всичко има задатък от шест точки пред 17-ия Майорка, от който записа тежка загуба с 1:5 през седмицата.

Нолито откри резултата в 22-ата минута след технично осъществяване на фаул. Той изненада вратаря с удар в близкия ъгъл около стената. Бетис не предложи доста през първата част, само че имаше съществени недоволства през второто полувреме. Съдията отсъди дузпа за гостите, само че след разглеждане на обстановката със системата ВАР изненадващо я анулира.

Celta – Betis: Sumó, al menos, ante la adversidad propia y ajena (1-1) https://t.co/JVhaP4H1x9 | #Deportes #Betis vía @AFDLP
— ABC de Sevilla (@abcdesevilla) July 4, 2020
Все отново Бетис стигна до справедливо равнене в 79-ата минута. Тогава след центриране на Каналес топката стигна до Федал, който бе оставен изцяло непокрит и прати топката в мрежата.

СЕЛТА - БЕТИС 1:1