Селта победи с класическото 3:0 гостуващия Райо Валекано в мач

...

Селта с нова голяма крачка към оцеляването след бой над Райо

Селта победи с класическото 3:0 гостуващия Райо Валекано в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Всички попадения в срещата паднаха през втората част и бяха дело на Яго Аспас (51’, 86’), който се отличи с две попадения, и Пате Сис (52’), на който бе записан втория гол на домакините, въпреки да не стана ясно кой тъкмо прати отбитата топка в мрежата.

Двата отбора предложиха относително постно полувреме, в което си размениха по едно по-съществено състояние в първите десетина минути. Капитанът на Селта Яго Аспас пропила добра опция още във втората минута, а малко по-късно Флориан Лежкюн стреля рисково от директен свободен удар, само че топката мина над вратата.

Футболистите на Карлос Карвахал излязоха напред шест минути след началото на втората част, когато Хави Галан реализира отличен пробив отляво, след което центрира и Яго Аспас прати топката в мрежата за 1:0.

Домакините вкараха второ попадение незабавно след подновяването на играта, когато Хари Сеферович бе изведен в отлична позиция и въпреки ударът му да бе отразен от Столе Димитриевски, по-късно топката бе довкарана от Карлес Перес.

Третото попадение падна в 86-ата минута след груба неточност на гостите при осъществяване на тъч, при което топката бе пратена обратно, там Яго Аспас пресече и с едно придвижване направи преднината на своя отбор класическа.

С тази победа Селта събра 31 точки и заема 11-ото място в класирането на Ла Лига, а Райо Валекано има 35 пункта, въпреки мадридчани да нямат победа в последните си пет дуела в шампионата и са седми.