Селта и Барселона завършиха при резултат 2:2 в мач от

...

Селта спъна Барса за шеста поредна година на Балаидос

Селта и Барселона приключиха при резултат 2:2 в мач от 32-я кръг на Ла Лига. Това бе шесто следващо посещение за първенците във Виго, в което не съумяват да победят. От 2015 година насам те нямат триумф на "Балаидос ". Най-болезненият резултат датира от 23 септември 2015, когато Селта разгромява "лос кулес " с 4:1.

Във втората минута Фати нахлу мощно отляво в наказателното поле, само че в последния миг преди да стреля бе спрян от Аидо.

Пета минута, свободен удар за Барселона. Меси центрира от десния фланг, само че неприятелски състезател мазета в корнер. При последвалото изълнение Пике бе открит на близката греда и удари горния дирек с глава.

2 минути по-късно Смолов стреля с десния крайник, само че Семедо блокира - корнер. Късото осъществяване обаче не докара до никаква заплаха и каталунците си върнаха топката.

Капитанът Лионел Меси не се е разписвал на "Балаидос " от 2013 година насам, когато двата състава приключиха 2:2.

Именно той откри пространство за шут, само че опитът му бе блокиран - ъглов удар. Рики Пуч получи топката след това, само че стреля надалеч от дясната греда.

В 14-ата минута Семедо центрира от дясното крило, само че Мендес мазета в ъглов удар, който обаче не докара до нищо забавно.

Към 17-ата минута притежанието на топката е 25 към 75 % за гостите.

19-та минута и нов свободен удар за Барса, откакто Видал бе повален на земята. Меси видимо стреля, само че Суарес засече с глава и уругваецът означи 12-ия си гол през този сезон в Ла Лига.

В 24-ата минута Мендес бе изведен един на един против Тер Стеген, само че мерникът му изневери в най-важния миг - греда.

В 43-ата минута Аспас се полакоми при една контраофанзива и можеше да подаде на Смолов, който бе самичък фронтално против Тер Стеген, само че не го стори и отбраната на гостите спря испанския национал.

В последната минута на първата част Меси опита изненада и шутира непосредствено от корнер, само че Рубен реагира стремително.

В 49-ата минута Семедо опита удар с левия крайник, само че той мина високо над вратата.

GOOOOOAL

Celta vigo 1-1 Barcelona

The match is live on @BRGoals
pic.twitter.com/6Bxu1JpPv7
— SnapGoal (@SnapGoal) June 27, 2020
60 секунди по-късно Селта изравни. Домакините лишиха топка в центъра. Окай напредна бързо напред и подаде в центъра на наказателното поле към непокрития Смолов, който без проблем заби топката във вратата.

Барселона обаче реагира. В 68-ата минута Суарес получи топката с тил към вратата от Меси, завъртя се и незабавно стреля в долния десен ъгъл на Рубен по неспасяем метод - 1:2!

В 75-ата минута Меси получи опция да извърши директен свободен удар от 25 метра отдалеченост. Той потърси левия ъгъл, само че топката рикошира в стената - корнер. След него обаче Рубен боксира самоуверено.

В 80-ата минута Аспас откри с пета в наказателното Нолито, който стреля по земя, само че едва и Тер Стеген избави.

В 87-ата минута Пике извърши фаул в рискова непосредственост до пеналтерията. Аспас се ускори отдалеко и с магическо осъществяване преодоля стената и остави Тер Стеген да изгледа топката по какъв начин влиза във вратата му за 2:2.

В 90-ата минута Меси изсипа топката в наказателното от фаул, само че всички се разминаха с нея.

В последната минута Нолито можеше да донесе успеха на своя тим, само че ударът му бе слаб и в Тер Стеген.

Стартова 11-ка на Селта: Рубен, Кевин, Аидо, Хорхе Саенс, Араухо (Мурийо' 73), Якобо, Окай (Рафиня' 60), Мендес (Брадарич' 60), Денис Суарес, Аспас, Смолов (Нолито' 60). (4-3-3)

Резерви: Вийяр, Нолито, Дес, Рафиня, Брадарик, Фдес, Мурийо, Мина, Шейк, Бермехо, Фонтан, Росич.

Стартова 11-ка на Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Умтити, Алба, Видал, Ракитич, Пуч (Артур' 86), Меси, Суарес (Гризман' 81), Фати (Брайтуайт' 68). (4-3-3)

Резерви: Нето, Ленгле, Гризман, Брайтуайт, Фирпо, Пеня, Артур, Коядо, Араухо, Морер, Мончу, Куенка.

.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `` + `  ` + decodeURIComponent(obj.title) + ` ` + `` + `` + `