Селекцията на Шотландия преустанови серия от четири поредни загуби, след

...

Шотландия се зарадва максимално на Сан Марино

Селекцията на Шотландия прекрати серия от четири следващи загуби, откакто помля Сан Марино с 6:0 в неособено забавен мач, макар головете, игран на „ Хемпдън Парк”. По три попадения паднаха през двете полувремена, като Джон МакГин вкара хеттрик за 33 минути – сред 12-ата и 45-ата минути.

Лоурънс Шенкланд вкара четвърти гол в 65-ата минута след асистенция на Скот МакТомини, а две по-късно Стюърт Финдли направи 5:0.

Нападателят на Саутхемптън Стюърт Армстронг оформи крайния резултат в 87-ата минута, с цел да може Шотландия да калкулира девет точки от осем мача. Те не стигат за нищо повече с изключение на за обстоятелството, че Шотландия за следващ път не се класира на огромен футболен конгрес, откакто Белгия и Русия са отборите, които не престават от група I.