Селекцията на Кот д’Ивоар стартира с минимален успех – 1:0,

...

Кот д`Ивоар стартира с успех над ЮАР на КАН 2019

Селекцията на Кот д’Ивоар започва с най-малък триумф – 1:0, своята акция на Купата на Африканските народи 2019, откакто надделя тима на Южна Африка в Кайро. Единственото попадение за „ оранжевите” пристигна в 65-ата минута, когато Джонатан Коджия порази вратата на противника.

Генерално дуелът сред двете африкански народи бе подравнен, а първото рисково състояние пристигна в 26-ата минута, когато ЮАР можеше да открие. Тулани Хлачвойо стреля с глава след центриране, но топката отлетя над напречната греда на вратата на Кот д’Ивоар.

Шест по-късно Никола Пепе стреля доста мощно от свободен удар, само че топката се отби в напречната греда на Ронуел Уилиямс. Миг по-късно пък още веднъж стражът на ЮАР се намеси добре, избивайки удар от близко на Джонатан Коджия.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Джонатан Коджия овладя центриране отляво на Макс Градел и от близко порази задачата, с цел да даде задатък на своите – 1:0.

В самия завършек на срещата пък Никола Пепе още веднъж стреля от директен свободен удар, само че вратарят на ЮАР направи следващото положително избавяне, с цел да почисти в ъглов удар.

Така Кот д’Ивоар си набави три точки в актива и дели първото място във краткотрайното класиране с Мароко, който победи със същия резултат Намибия. В идващия мач тимът на Ибрахима Камара се изправя точно против мароканците, до момента в който ЮАР среща Намибия.