Селекционерът на колумбийския национален отбор по футбол Хосе Пекерман призна,

...

Пекерман: Не е лесно да играеш с 10 души

Селекционерът на колумбийския народен тим по футбол Хосе Пекерман призна, че ранният червен картон е предрешил изхода на дуела с Япония. ''Самураите " надиграха Колумбия с 2:1 в първа среща от Група " H " на Мондиала в Русия.

" Не е елементарно, когато загубиш състезател през първите три минути, само че успяхме да се оправим с това. Дори изравнихме резултата в понижен състав. Япония съумя да се приспособява към обстановката и съумя да означи, тъй като играеше по-добре. Ние ще се оправим с това проваляне и ще покажем всичко, на което сме способни в идващите два мача. През второто полувреме чакахме да нападаме повече поради влизането на Карлос Бака и Хамес Родригес. Смених Кинтеро, тъй като беше изтощен след първото полувреме. Имахме варианти за положителни офанзиви, само че когато имате 10 души вместо 11, това значи, че губите центъра на терена. Дадох на Вилмар Бариос атакуващи функционалности. Успяхме да запазим резултата еднакъв дълго време. Ние загубихме заради отмалялост. Японците бяха свежи ", съобщи Хосе Пекерман. ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ТУК! ГЛАСУВАЙ ЗА ГОЛ НА ДЕНЯ! Мондиал 2018 1 кръг, вторник 19 юни  Колумбия 1:2краен резулат  Япония