Селекциите на Ейре и Швейцария изиграха здрав двубой в Дъблин,

...

Ирландия с безценна точка срещу Швейцария, Дания размаза Гибралтар

Селекциите на Ейре и Швейцария изиграха здрав дуел в Дъблин, който приключи при тъждество 1:1. По този метод домакините резервираха първото си място в група D.
 Испания завоюва гостуването си на Румъния с 2:1
Испания оцеля в румънския пъкъл

Ла Фурия си потегли с трите точки от Букурещ

Точката обаче не бе реализирана по никакъв начин елементарно. Швейцарците стигнаха до късен извеждащ гол в 74-ата минута, когато Фабиан Шер се възползва от отличното си възприятие за включване в офанзива и след бърза композиция с Емболо направи 0:1.

Ирландците обаче не се предадоха и пет минути преди края се пребориха за стратегическия хикс. Джеймс Маклийн проби по фланга, след което центрира за тарана МакГолдрик, който с глава докара до делириум " зелените " почитатели.
 Снимка 441588
Източник:

В другия мач от групата Дания не позволи изненада и завоюва визитата си на Гибралтар с 6:0. По този метод " аления динамит " остава на второто място с осем точки. По два гола за скандинавците означиха Ериксен и Гяткяер, а по един прибавиха Сков и Дилейни.