Седмият кръг от шампионата на Втора Бундеслига донесе огромно разочарование

...

Позорна загуба за Дуисбург на Илия Груев

Седмият кръг от шампионата на Втора Бундеслига донесе голямо отчаяние за Дуисбург, воден от българския експерт Илия Груев. “Зебрите” претърпяха разгромна загуба с 1:6 на личен терен от Нюрнберг. Още до почивката Микаел Ишак даде преднина от два гола на гостите, а при започване на втората част Едуард Льовен направи резултата 0:3. Ишак оформи своя хеттрик в 74-ата минута, а в 77-ата Льовен се разписа за повторно преди Мориц Щопелкамп да вкара гола на достойнството за Дуисбург. Резервата Седрик Тьохерт довърши домакините с шесто попадение в края.

“Огромно благодаря към нашите почитатели, които ни подкрепяха от самото начало, без значение от развоя на мача. Много искахме да реализираме първа победа вкъщи, само че за жалост не се получи”, съобщи Груев след дуела.

Начело в класирането е Холщайн Кийл с 13 точки, колкото има и Фортуна (Дюселдорф). Дуисбург е на 10-о място със 7 точки.
Втора Бундеслига 7 кръг, вторник 19 септември  Инголщат 04 19:30предстои  Дуисбург