Седмица след победата си над Волфсбург тимът на Вердер (Бремен)

Седмица след победата си над Волфсбург тимът на Вердер (Бремен) ...

“Бременските музиканти” засвириха старата песен.

Седмица след победата си над Волфсбург тимът на Вердер (Бремен) отново се провали, след като загуби с 0:1 у дома от заемащия последно място преди началото на срещата отбор на Падерборн 07. С този двубой беше сложен край на 14-ия кръг в Бундеслигата, след който “бременските музиканти” остават само на 2 точки над чертата. Вердер е само с един успех в последните 10 кръга и няма да е изненада, ако се стигне до треньорска смяна. Част от щаба на наставника Флориан Коофелт е и българинът Илия Груев.

#SVWSCP in a photo. pic.twitter.com/rApvehx2ud
— DW Sports (@dw_sports) December 8, 2019
Вердер не показа нищо стойностно и в нито един момент от двубоя не можеше да претендира, че е по-добрият отбор. Положения имаше и пред двамата вратари, а шансът се усмихна на гостите в последната минута на редовното време. Тогава Свен Михел вкара, след като рикошет изпрати топката при него. Ситуацията беше разгледана от ВАР, откъдето отчетоха, че засада няма и съответно попадението е редовно.

За новаците това е едва втори успех от началото на сезона. Пет от осемте точки на Падерборн са на чужд терен, като тимът задмина Кьолн и вече не е на дъното.