Седемкратният шампион от Откритото първенство на Австралия Новак Джокович се

...

Джокович продължава с блестящото си представяне в Австралия

Седемкратният първенец от Откритото състезание на Австралия Новак Джокович се класира с лекост за четвърти кръг в тазгодишното издание на шампионата. Сърбинът надигра Йошихито Нишиока от Япония след 6:3, 6:2, 6:2 единствено за 85 минути игра.

Ноле си обезпечи дуел против Диего Шварцман от Аржентина, който по-рано в профил неговия съотечественик Душан Лайович след 6:2, 6:3, 7:6(7).

Световният №2 сподели феноменална игра от начален удар в първите два сета - в първата част той загуби единствено една точка при втори сервис, а във втората - нито една. Нишиока съумя да вземе малко повече точки при сервис на Джокович чак в края на мача и при резултат 2:5 за сърбина, когато той позволи брейкбол, само че го избави и затвори срещата.
Източник: fakti.bg