Седем медала и едно пето място завоюваха състезателите от клуба

...

Олимпия /Козлодуй/ завоюва седем медала от международен турнир по джудо в Перник

Седем медала и едно пето място завоюваха състезателите от клуба по джудо,,Олимпия” /Козлодуй/ след отличното си показване на Втория интернационален шампионат по джудо "За купата на Кмета”, който се организира на 28 октомври в Перник.
Момичетата Рая Казакова, Даниела Стефанова и Ирина Железарска бяха безапелационни и извоюваха три златни медала в категориите си. За бронз се пребори най-малката участничка - Симона Христова. Със мощна игра Виктор Цонов стигна до финала, като реализира сребърно отличие. Бронзови медалисти станаха адашите Никола Илиев и Николай Илиев. Малко опит не доближи на Кристиян Върбанов,който загуби на полуфинал за,,златна оценка” и остана пети в крайното класиране.
Пернищката спортна зала,,Борис Гюдеров” събра по време на конкуренциите повече от триста и петдесет състезатели от 28 клуба от България и Македония, а джудо клуб „ Олимпия “ взе присъединяване с общо 10 състезатели.
Източник: bulnews.bg