Себастиан Ахо отбеляза попадение в четвърти пореден мач при успеха

...

ОБЗОР: Бостън с трета поредна загуба

Себастиан Ахо означи попадение в четвърти следващ мач при триумфа на Каролина като хазаин на Бостън с 4:1 в среща от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Пол Щастни, Сет Джарвис и Джордан Стаал също се разписаха за Хърикейнс, който завоюваха пети следващ мач. Фредерик Андерсен се отличи с 24 спасявания.

Павел Заха бе прецизен за Бостън, който е водач в НХЛ с 81 точки, само че загуби трети следващ дуел за първи път през сегашния сезон. Линус Улмарк спря 32 удара към вратата му.

В другата среща от вечерта Торонто записа домакинска победа над Вашингтон с 5:1, а Морган Райли вкара първия си гол за сезона.

Майкъл Бънтинг се отличи с гол и асистенция, а Уилям Ниландер, Пиер Енгвал и Зак Астън-Рийз също осъществиха при триумфа на Торонто. Джон Тааврес добави две асистенции в своя мач номер 1000 от постоянния сезон в НХЛ, а Иля Самсонов направи 23 спасявания.

Дарси Кемпър позволи четири попадения от 20 удара преди да бъде заменен с Чарли Линдгрен 5:40 минути преди края на третия интервал.