Считаният досега за сигурен изпадащ тим на Кьолн изтръгна важна

...

Сладък триумф за Кьолн и нещата вече са различни

Считаният до момента за сигурен изпадащ отбор на Кьолн изтръгна значима домакинска победа с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в първия си мач за 2018 година и към този момент е единствено на 7 точки от 16-ото място, което може да го остави в Първа Бундеслига.

Триумфът в напеченото дерби на Рейн пристигна в петата минута на добавеното време, когато новият нападател Зимон Тероде изпрати топката в мрежата на Ян Зомер. Фредерик Сьоренсен беше вкарал за “козлите” в 34-ата минута, а през второто полувреме Рафаел беше изравнил в 69-ата.
Was für ein Spiel! #effzeh #KOEBMG pic.twitter.com/50GBu1j3bn
— 1. FC Köln (@fckoeln) January 14, 2018

Двубоят се хареса на всички, като беше повече от трагичен. Така както Кьолн завоюва, същото можеха да сторят и гостите, които направиха поредност от пропуски. Особено след гола за 1:1 се играеше единствено пред двете порти, като просто шансът се усмихна на домакините.

Битката беше придружена и от интензивно присъединяване на агитките на двата клуба. Преди началото тези от Гладбах издигнаха афиш, с който показваха съжалението си, че Кьолн е жертван да изпадне и по този начин няма да могат да се любуват да гостуванията си там. Това подразни ултрасите на “козлите” и на почивката един от тях, преоблечен като стюард, съумя да смъкна едно от знамената на Борусия и да го открадне. Последва гонитба от гостуващи последователи, само че трофеят остана при домакините.
Despite being 10 points adrift at the bottom, the #effzeh fans don't think it's all over just yet.

" If you win the most important battle, then the war isn't lost! "

Optimism, eh? #Rheinderby #koebmg [pic: @MichaelRyberg67] pic.twitter.com/1pjeuFbgTa
— DW Sports (@dw_sports) January 14, 2018

Евентуална победа щеше да вкара “жребчетата” в тройката.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ

ГОЛМАЙСТОРИ

ПРОГРАМА
Бундеслига 18 кръг, неделя 14 януари  Кьолн 2:1краен резулат  Борусия (Мьонхенгладбах)