Саутхамптън и Кристъл Палас остават с еднакъв точков актив във

...

Саутхамптън и Палас продължават да вървят ръка за ръка след равенство на Сейнт Мери, Заха със странен червен картон

Саутхамптън и Кристъл Палас остават с идентичен точков актив във краткотрайното класиране на Премиър лийг, откакто приключиха при резултат 1:1 на " Сейнт Мери ". Уилферд Заха (41') даде заслужена преднина на гостите, само че Джеймс Уорд-Праус (77') изравни резултата. Голмайсторът на Палас бе изпъден в края, откакто получи два жълти картона в границите на секунди. Вторият от тях бе поради саркастични овации на крилото по адрес на рефера.

Саутхамптън стартира със същия състав, който в предишния кръг победи с 2:1 Евертън на " Сейнт Мери ". Рой Ходжън пък направил една смяна в 11-те на Кристъл Палас спрямо тима, който загуби с 3:4 от Ливърпул на " Анфийлд ". Висенте Гуаита се възвърне и стартира на вратата вместо Хулиан Сперони, който направи груба неточност на " Анфийлд ".

Гостите преобладаваха през първата част и справедливо се отдръпнаха на отмора с гол задатък. В 41-вата минута лондончани разиграха бързо на границата на наказателното поле, Таунзенд бе фаулиран, само че Маринър даде авантаж. Топката стигна до Заха, който стреля около Макарти - 0:1.

" Светците " имаха шанс, че още след половин час игра не останаха с човек по-малко, когато Джак Стивънс влезе с високо вдигнат крайник против Таунзенд.

В 53-тата минута Томкинс вкара за повторно топката във вратата на Макарти, само че попадението бе анулирано поради нарушаване против вратаря на Саутхамптън.

В 77-ата минута Джеймс Уорд-Праус изравни резултата, откакто засече ниско центриране на Мат Таргет отляво.

Две минути преди края на постоянното време голмайсторът на Палас в днешния дуел Заха бе изпъден. Крилото първо се сдърпа с Уорд-Праус след едно нарушаване, поради което Маринър му сподели жълт картон. Заха саркастично приветства рефера, което му донесе втори жълт картон.
Сако пропусна две чудесни благоприятни условия да означи втори гол за Палас и по този начин двата тима си поделиха точките.

Премиър лийг 24 кръг, сряда 30 януари  Саутхамптън 1:1краен резулат  Кристъл Палас