Сасуоло записа гръмка победа с 5:0 над Дженоа в домакинството

...

Сасуоло разби и сериозно разклати позициите на Дженоа

Сасуоло записа гръмка победа с 5:0 над Дженоа в семейството си от 37-ия кръг на Серия " А ". Макар мачът да бе без значение за домакините на " Мапеи ", те го изиграха съществено и нанесоха тежко проваляне на " Грифоните ", с което съществено разклатиха позициите им в елита на Италия. Играчите на Давиде Никола можеха да се спасят през днешния ден, в случай че бяха записали победа, само че в този момент ще треперят до последно за мястото си в Серия " А ", откакто преднината им от 4 точки пред 18-ия Лече бе стопена до единствено 1.

Сасуоло поведе с два гола през първото полувреме. Амед Траоре откри резултата в 26-ата минута от близко, а по-късно Доменико Берарди удвои с фантастично осъществяване от ъгъла на наказателното поле в 40-ата минута.

През втората част домакините унищожиха противника си на контраофанзива. Франческо Капуто направи резултата 3:0 в 66-ата минута. След това в 74-ата минута зелено-черните проведоха нова чудесна контра на скорост, като този път се разписа Джакомо Распадори. Крайното 5:0 оформи още веднъж Капуто в 77-ата минута след още една контрааката.

Така Сасуоло се намира на 8-ото място с 51 точки. Дженоа остава тъкмо над чертата на 17-ото място с 36 точки. " Грифоните " въпреки всичко държат ориста в своите ръце, като могат да си подсигуряват оставането с победа над Верона вкъщи в последния кръг.