Сасуоло стана поредният тим, който си осигури участие на 1/8-финал

...

Сасуоло елиминира Бари с гол в добавеното време

Сасуоло стана следващият отбор, който си обезпечи присъединяване на 1/8-финал в шампионата за Купата на Италия. “Зелено-черните” отстраниха много мъчно втородивизионния Бари с 2:1, като победният гол падна в добавеното време на мача.

Сасуоло поведе в резултата в 35-ата минута с гол на Диего Фалчинели. В 64-ата минута обаче Бари получи дузпа в своя изгода, а Нене бе прецизен от бялата точка за 1:1.

Така срещата вървеше към продължения, само че в 3-ата минута на добавеното време домакините стигнаха до надвит гол. Негов създател бе Матео Политано, който се трансформира в воин за своя отбор.

Така новият треньор Джузепе Якини стартира с триумф отпред на Сасуоло. На 1/8-финала обаче за “зелено-черните” следва среща с Аталанта като посетител и продължаването в идната фаза ще бъде много по-трудно.