Сасуоло сложи край на серията си от 4 поредни мача

...

Сасуоло се върна към победите

Сасуоло постави завършек на серията си от 4 следващи мача без победа в Серия " А ". Играчите на Роберто Де Дзерби измъкнаха скъп триумф като посетител на Бреша в отсрочен мач от 7-ия кръг. Така те завоюваха против директен съперник в борбата за оцеляване в елита и направиха сериозен скок във краткотрайното класиране.

Гостите вкараха по един гол в двете полувремена. Те откриха резултата в 25-ата минута, когато Амед Траоре бе изведен на скорост в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл бе прецизен за 0:1.

В 71-ата минута Франческо Капуто получи центриране от Рожерио, овладя, обърна се и благодарение на гредата удвои преднината на своя отбор.

Този резултат се запзи до края и Сасуоло си потегли с трите точки, като към този момент има 19 и излезе на 11-ата позиция в класирането. Бреша пък остава в рисковата зона на 18-ото място с 13 точки в актива си.