Състезателката на варненския клуб Ивайло Маринов - Станимира Петрова, ще

...

Станимира Петрова боксира за титлата в Ботевград днес

Състезателката на варненския клуб Ивайло Маринов - Станимира Петрова, ще спори през днешния ден за купата на интернационалния боксов шампионат за дами " Балкан 2018 ", който се организира в Ботевград.

Тя стигна до борбата за трофея, откакто се наложи над представителката на Мароко Доа Туджани с 5:0 съдийски гласа. На финала тя ще срещне румънката Лакрамиоара Перижок.

Още три българки се класираха за финалите в Ботевград. В категория до 48 кг Севда Асенова доближи до разногласието за купата, откакто се наложи над съотборничката си Еми-Мари Тодорова с 4:1 съдийски гласа. На финала тя ще срещне румънката Стелута Дута. При 54-килограмовите на край се класираха и двете българки - Стойка Петрова и Златислава Чуканова, откакто реализираха победи надлежно над рускините Олга Гурова и Галина Чумгалакова.

С бронзови медали при девойките се окичиха Изабел Тодорова, Мартина Маринова и Николета Чикерова. При дамите бронзови оценки завоюваха Еми-Мари Тодорова (категория до 48 кг), Габриела Димитрова (до 51 кг), Аслъхан Мехмедова (до 60 кг) и Мелис Йонузова (до 64 кг).

Източник: petel.bg