Състезателката на Спортен клуб "Атлет" /Мездра/ Милица Мирчева се класира

...

Милица Мирчева и Йоло Николов представиха България на Европейското първенство по крос кънтри в Словакия

Състезателката на Спортен клуб "Атлет " /Мездра/ Милица Мирчева се класира на 46-о място при дамите на 24-ото Европейско състезание по крос кънтри, което се организира през днешния ден в Саморин, Словакия. В конкуренцията на 78 атлетки от 25 страни 23-годишната възпитаничка на треньора Йоло Николов пробяга дистанцията от 8 км 230 м за 28:49 мин. Шампионка на остарелия континент за втори следващ път стана 20-годишната кенийка с турски паспорт Ясемин Джан, която финишира с време 26:48 мин. Сребърният орден завоюва натурализираната еритрейка Мераф бахта (Швеция) с 27:03 мин., а бронзовото отличие заслужи Каролине Грьовдал (Норвегия) с 27:04 мин.
Наставникът на Милица - Йоло Николов, се подреди на 61-ово място при мъжете от 79 стартирали състезатели. 33-годишният играч на "Атлет " /Мездра/ пробяга 10 км 180 м отдалеченост за 32:03 мин. Шампионската купа завоюва 31-годишният натурализиран кениец с турски паспорт Каан Киген Озбилен (с рождено име Майк Кипруто Киген) с 29:45 мин. Негови подгласници станаха Pдen Мечаал (Испания) с 29:54 мин. и Андрю Бутчарт (Великобритания) с 30:00. мин.
Източник: bulnews.bg