Състезателите на Виктория Волей (Пловдив) бяха наградени в четвъртък с

...

БФВолейбол награди Виктория Волей с бронзови медали във Висшата лига

Състезателите на Виктория Волей (Пловдив) бяха наградени в четвъртък с бронзовите медали, които отборът завоюва през сегашния сезон в мъжката Висша лига по волейбол.

Това се случи в зала „ Колодрума “ в Пловдив, директно преди плейофния мач от женската НВЛ сред Марица и Раковски. От името на БФВолейбол медалите връчи членът на Управителния съвет на федерацията и президент на ВК Марица Илия Динков.

Виктория Волей завърши един успешнен сезон (10 победи и 4 загуби), като пловдивчани заслужиха трети орден за последните си 4 участия в шампионата на Висшата лига. „ Викторианци “ даже бяха покрай сензация в шампионата за Купата на България, откакто отпаднаха трагично с 2:3 гейма от лидера в Суперлигата през постоянния сезон и предстоящ притежател на трофея – Хебър (Пазарджик).
Освен това пловдивският отбор е най-младият в професионалния волейбол и единственият, който разчита напълно на състезатели от личната си школа.