Състезателите на СК "Ботев 93" спечелиха 25 медала в осмото

...

Състезателите на Ботев 93 спечелиха 25 медала от Празника на борбата в Згориград

Състезателите на Семеен кодекс "Ботев 93 " завоюваха 25 медала в осмото издание на "Празника на битката " в Згориград. Във врачанското село над 100 състезатели мериха сили във възрастите подготвителна група, деца, момчета и юноши.
При най-малките до 20 кг. на второ място се класира Самуил Славчов. В същата категория на трето място се подредиха съотборниците му Пламен Иванов и Александър Ангелов. Иван Иванов, Стоян Георгиев, Виктор Андров и Теодор Тодоров също се окичиха с бронзови оценки. Антонио Христов нямаше конкуренция при децата до 30 кг. и справедливо сграбчи златото. Малко не доближи на Христо Бисеров за купата при 32-килограмовите и той остана втори. На второ място в своите категории се подредиха още Димитър Георгиев, Иван Костов и Дейвид Иванов, а Мирослав Марчев, Християн Иванов, Калоян Николов и Пламен Христов са трети.
В конкуренцията при момчетата, борците от "Ботев 93 " завоюваха две златни и две сребърни оценки. Първи при 66-килограмовите е Денис Стефанов, а Емилиян Лазаров завоюва златото в категория до 85 кг, като на финала надигра своя брат – близнак Илиян. До 38 кг Борислав Марчев е втори. Николай Иванов завоюва шампионската купа при кадетите, в категория до 63 кг, а Димитър Ангелов е втори при 69-килограмовите. Юношите на врачанския клуб се регистрираха с три трофеи. Георги Тодоров /60 кг/, Георги Валентинов /66 кг/ и Мариян Маринов /85 кг/ победиха в Згориград.
Източник: bulnews.bg