Състезатели на видинския клуб "Бъдин" участваха в Държавен лично-отборен шампионат

...

Видинският клуб по самбо и джудо Бъдин спечели титла и 4 медала на държавното първенство

Състезатели на видинския клуб "Бъдин " участваха в Държавен лично-отборен шампионат по самбо, който се организира в Панагюрище.
Състезателите завоюваха четири медала, от които шампионска купа на Иван Иванов на 100 кг., и 4 пети места.
"Момчил Янев завоюва сребърен орден в категория 100. Ради Радев остана трети в категория 57 кг.
На другия ден (бойно самбо) Ради Радев се класира пети. Валентина Валериева взе третото място при дамите, а Цвети Ангелова- пето място при дамите. Давид Малинов първия ден- пето място и Алекс Пламенов и той пети, описа треньорката Габриела Кирилова.
Равносметката от шампионат е четири медала, от които купа и четири пети места. Отборът е с дебют на мъже. Едно обичайно присъединяване ", разяснява тя.
Контузии в надпреварата няма. На спортистите Габриела Кирилова пожела здраве и шанс, по- оспорвани борби и по- огромни класирания.
Източник: bulnews.bg