Съставът на Унион Берлин постигна успех над Кьолн у дома

...

Унион продължи своя възход след победа над Кьолн и се намести в десетката

Съставът на Унион Берлин реализира триумф над Кьолн вкъщи с 2:0 в среща от 14-ия кръг на немската Бундеслига.

FT: 1. FC Union Berlin 2-0 1. FC Köln#FCUKOE | #fcunion pic.twitter.com/l2XSlM6PzC
— 1. FC Union Berlin (@fcunion_en) December 8, 2019
Новаците откриха посредством Себастиан Андерсон в 33-та минута, който получи асистенция от Кристофер Тримел. В началото на втората част нападателят осъществя втория си гол след подаване на Кристиан Гентнер. Така, Унион завоюва за трети пореден път вкъщи в лигата и то още веднъж без да допусне гол – 1:0 над Херта и 2:0 над Борусия Мьонхенгладбах.

Съставът е към този момент 10-и с 19 точки. Кьолн остава предпоследен с осем пункта след шестия си мач без победа в шампионата. В идващите си мачове Унион Берлин гостува на Падерборн, а Кьолн приема вкъщи Байер Леверкузен. /БГНЕС