Съставът на Монтана 2003 се наложи над Шоутайм със 119:60

...

Монтана 2003 надви отново Шоутайм за шестия си успех в баскетболното първенство при жените

Съставът на Монтана 2003 се наложи над Шоутайм със 119:60 (39:22, 22:18, 34:7, 24:13) в изтеглен дуел от 13-ия кръг в състезание на България по баскетбол за дами.

По стратегия Шоутайм трябваше да бъде хазаин на тази среща във Варна през януари следващата година, само че по съглашение сред двата клуба мачът се изигра през днешния ден в зала „ Младост “ в Монтана.

Това бе втората среща сред противниците в границите на 24 часа, като в събота във Вършец успеха още веднъж бе на сметката на Монтана 2003, който усили актива си на шест триумфа и една загуба. Шоутайм остава с две победи и към този момент пет провали от началото на сезона.

Баскетболистките на Монтана 2003 поведоха с над 20 точки още през първото полувреме, което завърши при резултат от 61:40 в интерес на домакините.

Тяхната победа бе изцяло подсигурена в третата четвърт, в която те вкараха 34 против единствено 7 за Шоутайм, а най-голямата разлика в дуела доближи 59 точки.

Адисън Ричардс бе най-резултатна с 27 точки и 4 битки, до момента в който Преслава Колева оформи „ дабъл-дабъл “ - 26 точки и 11 битки.

Габриела Ангелова приключи с 14 точки и 5 битки за варненския тим, а Анхела Йошовска се регистрира с 13 точки, 6 битки и 4 асистенции.

На 29 ноември (сряда) за Монтана 2003 следва домакинство на босненския Бановичи от Адриатическата лига при дамите, а същия ден отборът на Шоутайм посреща Шампион 2006 във Варна.