САЩ разгроми Словакия с 5:1 и се класира за четвъртфиналите

...

САЩ разгроми Словакия за място в хокейния топ 8 в Пьонгчанг

САЩ разгроми Словакия с 5:1 и се класира за четвъртфиналите в мъжкия олимпийски шампионат по хокей на лед в Пьонгчанг. Райън Донато се разписа два пъти, а Трой Тери направи три асистенции. Американците осъществиха повече попадения в този дуел спрямо всичките си три срещи от груповата фаза на конкуренцията. Джеймс Висневски, Марк Аркобело и Гарет Роу също бяха точни в интерес на двукратния олимпийски първенец. Вратарят Райън Заполски избави общо 21 удара на вратата спечелилите. Американският тим побеждава словаците за повторно в шампионата в Пьончан след триумфа си с 2:1 в група "В ", когато Райън Донато още веднъж се разписа на два пъти. Петер Черешняк осъществя почетния гол в интерес на Словакия в края на втория интервал на дуела. В рамките на 13 минути в тази част Съединени американски щати поведе с 3:0. Донато изравни достижението на своя татко Тед, който има маркирани четири гола по време на олимпийския шампионат по хокей на лед в Албервил през 1992 година. 36-годишният вратар на словашкия отбор Ян Лацо избави 28 удара. На четвъртфиналите американците ще играят с бронзовия медалист от Торино 2006 Чехия. По-късно през днешния ден следва да се изиграят още три дуела от осминафиналните плейофи в мъжкия шампионат по хокей на лед в Пьонгчанг.