САЩ победи Полша с 87:74 и завърши на 7-о място

...

САЩ не допусна изненада срещу Полша

САЩ победи Полша с 87:74 и приключи на 7-о място на Световното състезание по баскетбол в Китай. Двубоят бе финален и за двата тима.

Янките дръпнаха в резултата с 6 точки още първоначално, а след първите 10 минути преднината им бе 14 пункта.

Вторият интервал още веднъж мина под диктовата на американците, които имаха задатък от 17 точки на почивката.

Полша изглеждаше изцяло преобразена през третата четвърт. Адам Вачински осъществя цели 11 точки, с цел да ги върне в мача, сваляйки разликата до едвам седем по средата на интервала.

Съединени американски щати още веднъж се разигра и подвигнаха задатъка си до 14 точки. В последния интервал не се случи нищо изненадващо и янките завършиха слабото си присъединяване в Китай на 7-о място.

Петима играчи на Съединени американски щати приключиха с двуцифрен точков актив - Донован Мичъл бе най-полезен с " дабъл-дабъл " - 16 точки и 10 асистенции, Джо Харис добави 14 точки, Крис Мидълтън се разписа с 13 точки, 6 битки и 6 асистенции, Дерик Уайт, който стартира като титуляр, добави 12 точки и 7 асистенции, а Харисън Барнс осъществя 10 точки за триумфа на американците.

Матеуш Понитка вкара 18 точки и взе 7 битки за " тайфа полска ". Адам Вачински приключи мача със 17 точки, а Ей Джей Слоутър добави 15 точки и 5 асистенции.