Със страхотни победи като гост започна евроучастията на два от

...

Силно начало за Балкан и Дея спорт в евротурнирите

Със страхотни победи като посетител стартира евроучастията на два от българските тимове в евротурнирите в баскетбола и волейбола. Победи отвън България записаха баскетболният първенец при мъжете Балкан и 4-ия от предишния сезон във волейболното състезание при мъжете Дея спорт.
Прочетете още
Балкан победи в първия си мач от груповата фаза на ФИБА Къп отборът на Алба Фехервар посред Унгария. Българският първенец се наложи с 88:78 .

Балкан взе първата четвърт с 28:20, а втората приключи при 26:20 за домакините и по този начин на полувремето резултатът беше 48:46 за Балкан.

Шампионите взеха третата част с 19:12, а последната приключи при 21:20 за българите.

Така Балкан започва с победа в групите.

Мартин Сотиров стана най-резултатен с 19 точки, а пловдивчанинът Димитър Димитров приключи с 18 точки, Карл Липс добави 15.

За домакините най-резултатен стана Джеймс Дики с 25 точки.

В идващия мач Балкан е хазаин на португалския Спортинг Лисабон на 1 ноември.

За домакините Джордже Йовович записа максимален актив.

В среща от квалификациите на волейболната Купата на кандидатите Дея спорт надигра с 3:1 словенския Триглав (Кран) .

Отделните елементи приключиха след 22:25, 25:22, 25:22, 25:22.

Най-резултатен стана Николай Николов със 17 точки, а 10 точки записаха Матеуш Коща и Теодор Тодоров