Сърбия победи с 3:2 (20:25, 19:25, 25:20, 26:24, 15:11) гейма

...

Сърбия обърна Канада и записа трета поредна победа в Лигата на нациите

Сърбия победи с 3:2 (20:25, 19:25, 25:20, 26:24, 15:11) гейма Канада и реализира трета победа в Лигата на нациите по волейбол за мъже.

В първия мач за деня в " Арена Армеец " в София играчите на треньора Игор Колакович трябваше да вършат цялостен поврат от 0:2 гейма, само че в идващите три " кленовите листа " по този начин и не съумяха да поведат в нито един миг от дуела с повече от една точка. Те бяха най-близо до успеха в четвъртия гейм при 24:24, само че Сърбия стигна до равенството с две следващи точки.

В тайбрека сърбите поведоха с 6:3 точки и въпреки Канада да се приближи единствено на една от противника си при 11:10, северноамериканците не съумяха да осъществят поврат.

Най-резултатен за спечелилите бе диагоналът Александър Атанасиевич с 22 точки. По 15 прибавиха Миран Куюнджич и Сречко Лисинац.
 Тръпката е в зала Арена Армеец с efbet и националния тим по волейбол

През тази седмица България е хазаин на мачовете от волейболната Лига на нациите

За Канада Тимоти Маар заби 22 точки, Ерик Льопки прибави 19, а със 17 остана Джоузеф Склейтър.

В другите три мача, приключили досега, в Кесон Сити във Филипините Нидерландия победи с 3:1 (22:25, 31:29, 25:23, 25:16) Германия, Аржентина се оправи с 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:22) с Китай, до момента в който Япония надигра европейския първенец Италия с 3:2 (25:20, 21:25, 24:26, 25:19, 15:13).

В класирането водят Франция, Полша, Япония и Съединени американски щати с по пет победи и една загуба.

По-късно през днешния ден в София предстоят още два мача - Иран против Бразилия от 16:30 часа и България против Австралия от 20:00 часа.