Сърбия нанесе първа загуба на Италия на Световното първенство по

...

Сърбия нанесе първа загуба на Италия на Мондиал 2018

Сърбия нанесе първа загуба на Италия на Световното състезание по волейбол за дами, което се организира в Япония. Балканската страна се наложи с 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:23) във втория си мач от група " G " в Нагоя.

Основна заслуга за страхотния триумф на отбора имаше Тияна Бошкович, която осъществя мачбола в четвъртия гейм и стана най-резултатна с 29 точки. Милена Расич добави 15 за победителките. За " адзурите " Паола Огечи Егону завърши с 28 точки.

Сърбия постави завършек на победната серия на Италия. Италианките не познаваха усета на загубата в 10 следващи мача в Япония, само че макар провалянето не престават към полуфиналите, където ще срещнат първия от група " H ". За лидерската позиция в този поток ще се борят Холандия и Китай. Двата тима излизат един против различен по-късно през днешния ден, а изгубилият ще играе против Сърбия в спор за място на огромния край.
First Tuesday celebration at #FIVBWomensWCH belongs to Serbia @ossrb! They snap Italy's @Federvolley undefeated 10-match streak and move onto semifinals in a winning fashion