Сърбинът Новак Джокович победи чеха Иржи Лехечка с 6:1, 6:7

...

Джокович преодоля болката и Лехечка на United Cup

Сърбинът Новак Джокович победи чеха Иржи Лехечка с 6:1, 6:7 (3), 6:1 в мач от United Cup, с което възвърне равенството в конфликта сред двете страни.

Световният номер 1 обаче изплаши почитателите си, откакто в хода на целия дуел имаше проблеми с дясната китка. Той взе и медицински таймаут сред втория и третия сет, а в някои от другите почивки също получаваше здравна помощ.

Джокович не срещна компликации в първия сет, като след 1:1 завоюва пет следващи гейма. Втората част също започва чудесно за сърбина, който направи пробив в третия гейм и изглеждаше, че се е запътил към елементарен триумф. Тогава обаче той позволи спад в концентрацията и разреши на Лехечка да се завърне в мача. При 5:3 чехът сервираше за сета, само че Джокович докара сета до тайбрек, в който Лехечка бе по-стабилен и взе частта със 7:3 точки.

В третия съдбоносен сет международният номер 1 още веднъж увеличи равнището си и завоюва частта с 6:1.

По-рано денем Маркета Вондрушова победи мъчно Олга Данилович с 6:1, 3:6, 6:3.