Сърбинът Душан Лайович победи Хуан Мартин дел Потро на турнира

...

Душан Лайович съхрани четвъртото място на Григор Димитров

Сърбинът Душан Лайович победи Хуан Мартин дел Потро на шампионата " Мастърс " 1000 в Мадрид. Така огромният аржентинец изпусна шанса да се изкачи до четвъртото място в международната класация. Това значи, че Григор Димитров ще резервира позицията си най-малко за още една седмица.

Рафаел Надал усъвършенства връх на Джон Макенроу

" Матадора " към този момент има извоювани 50 поредни сета на алена настилка

Дел Потро си взе отмора след мощните си изяви през март в Съединени американски щати и конкуренцията в Надрид е първа за него на клей през тази година. Лайович към този момент си обезпечи изкчаване с 30 места в ранглистата на ATP и ще бъде най-малко под №65 в понеделник.

Мачът продължи 2 часа и 20 минути и беше решен в тайбрек в третия сет. В него Дел Потро поведе с 4-0, само че Лайович направи 4 минибрейка и се наложи с 8-6. Крайният резултат е 3-6, 6-4, 7-6(6).

Лайович ще играе в днешния четвъртфинал с южноафриканеца Кевин Андерсън.