Сарагоса стана първият отбор, класирал се на 1/8-финал в турнира

...

Сарагоса изхвърли Майорка, Осасуна се измъкна след продължения за Купата на Испания

Сарагоса стана първият тим, класирал се на 1/8-финал в шампионата за Купата на Испания. Тази вечер втородивизионният отбор отстрани елитния Майорка с безапелационна победа с 3:1 в своя изгода.

Всички голове в мача паднаха през второто полувреме. Домакините поведоха с 3:0 след точни изстрели на Алекс Бланко в 48-ата, Хавиер Пуадо в 54-ата и Мигел Линарес в 75-ата минута. Почетното попадение за гостите осъществя Алекс Фебас в 85-ата минута.

На крачка от отпадане бе и различен първокласен отбор Осасуна. Възпитаниците на Ягоба Арасате губеха с два гола от третодивизионния Рекреативо, само че съумяха да създадат поврат и да продължат напред след продължения.

Рекреативо поведе с 2:0 през първото полувреме след гол на Хорхе Морсийо в 13-ата и автогол на Факундо Ронкаля в 45-ата минута. През втората част Осасуна изравни с попадения на Дарко Брашанац в 76-ата и Есекиел Авийя в 83-ата минута. В продълженията гостиет стигнаха и до триумфа след прецизен изстрел на Иниго Перес в 111-ата минута.