Сара Сорибес Тормо се справи в три сета с Дария

...

Сорибес Тормо надви Касаткина за 1/4-финал в Мадрид, Пегула се справи с Андрееску

Сара Сорибес Тормо се оправи в три сета с Дария Касаткина и доближи до четвъртфинал в женския шампионат по тенис Mutua Madrid Open. Тя ще срещне там поставената под номер 12 Джесика Пегула (САЩ), която съумя да се оправи със серията от спирания на мача и с Бианка Андрееску. Сара Сорибес Тормо се наложи над Касаткина за два часа и 31 минути с 6:4, 1:6, 6:3. Пегула пък победи със 7:5, 6:1.

Сорибес Тормо остана последната представителка на домакините, откакто надалеч по-силните съгласно ранглистата Гарбине Мугуруса и Паола Бадоса отпаднаха в ранните стадии. След общо 18 пробива в сервиса, испанката сподели повече експанзия във финалните моменти и отстрани Касаткита. За 47-ата в ранглистата испанка това е четвърти четвъртфинал през 2022-а година и трети в шампионат от веригата УТА 1000 след Маями и Монреал през 2021-а.