Съпругата на трагично загиналия руски боксьор Максим Дадашев Елисавета е

...
Съпругата на трагично загиналия руски боксьор Максим Дадашев Елисавета е
Коментари Харесай

Вдовицата на загиналия Дадашев ще съди рефера

Съпругата на трагично починалия съветски боксьор Максим Дадашев Елисавета е решена да съди рефера на съдбовния му финален мач на кръга.

Според нея съдията Кени Шевалие е трябвало да приключи дуела със Субриел Матиас, след който Дадашев умря от солиден отток в мозъка.

Мачът беше на 23 юли, руснакът едвам слезе от кръга, а в болничното заведение беше подложен в изкуствена кома, черепът му бе отворен, само че след два дни умря.

" Нали по тази причина са съдиите на кръга - да пазят живота и здравето на спортистите. Макс в никакъв случай не би се предал самичък, както и множеството други боксьори.

Негово обвързване беше да спре мача. Ако треньорът на Макс не беше прекратил срещата в 11-ия рунд, то несъмнено щеше да има и 12-и. Смятам да подам под съд рефера и атлетическата комисия на щата Мериленд ", безапелационна е Елисавета, която остана вдовица и ще би трябвало да се грижи и възпитава сама детето си от Дадашев - Даниил, койтое на 2 години.

В обява в профила на Дадашев тя споделя, че доколкото го познава, той в никакъв случай не би се отказал самичък от багра, защото в речника му е нямало понятия като " болежка, отмалялост, не мога, няма да се оправя ".
View this post on Instagram
Хочу ответить всем, кто пишет в комментариях, «надо было сдаться, остался бы жив»... да, если бы это было возможно, я с радостью отдала бы свою жизнь взамен его!!! Отдала бы все на свете, только бы он жил!!! Чтобы точно он растил своего сына!!! Чтобы улыбался, шутил, чтобы вырастил его таким же светлым и чистым человеком, каким был самичък, вырастил его воином, не преклоняющим колено, научил не сдаваться, идти вперёд! Но те, кто пишет подобные комментарии, наверное, очень далеки от спорта! Я имею ввиду не занятия в спортзале, поверьте, они не имеют ничего общего с большим спортом - спортом высших достижений! Там нет места недостатъци, трусости, там не существует понятия боли и усталости, там нет слов «не могу, не справлюсь»... Они воины, они гладиаторы, они сверхлюди, если хотите! Они никогда не сдаются, они привыкли к боли, их воля, их дух намного сильнее человеческих возможностей! Они- избранные! Именно поэтому, их сотни из миллиардов живущих...Макс никогда не сдался бы, это его фантазия, его жизнь... Именно поэтому, в ринге есть рефери! Именно он должен защищать жизнь и здоровье спортсмена, он обязан остановить пердах, если считает, что здоровью спортсмена нанесён ущерб, потому что, самичък спортсмен будет идти до конца!!! Рефери ни разу дори не подошёл к Максу, не смотря на колличество пропущенных им ударов, не вызвал в «угол» врача для осмотра! Если бы тренер не остановил пердах, рефери бы вызвал его и на 12 раунд! Его халатность и непрофессионализм стоили жизни моему мужу! Я буду судиться с атлетической комиссией штата Maryland и выдвигать иск срещу рефери в ринге!

A post shared by Maxim MADMAX Dadashev (@dadashev__m) on
Източник: offnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР