Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Брага постигна мъчна победа

...

Автогол спаси съперник на Лудогорец в мъчен мач

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Брага реализира мъчна победа над предпоследния в шампионата на Португалия. Като посетители бъдещите съперници на "орлите " надвиха с 2:1 над Тондела.

Въпреки че домакините останаха с човек по-малко още в 3-та минута, когато Фахд Муфи беше изпъден с пряк червен картон, те съумяха да поведат в 12-та минута посредством младия бразилец Мурило.

Но египтянинът Ахмед Хасан съумя да изравни за Брага в 43-та минута и да остави развръзката за втората част. Веднага след подновяването на играта Рикардо Коща си вкара безразсъден автогол от състава на Тондела и по този начин подпечата триумфа на противника.

С този триумф Брага се изкачи на петата позиция с 12 точки в актива си, като това беше втора поредна победа на отбора в шампионата. Тондела остава предпоследен с пет точки, колкото има и последният Авеш.