Сан Хосе Шаркс се наложи над Сейнт Луис Блус с

...

Сан Хосе Шаркс взе третия мач срещу Сейнт Луис Блус след продължение

Сан Хосе Шаркс се наложи над Сейнт Луис Блус с 5-4 и поведе с 2-1 победи във финалната серия на Западната конференция на НХЛ.

Успехът едвам в продължението. След 65:23 минути игра Ерик Карлсон означи " златния " гол. Това беше второ попадение за него в мача.
 Бостън поведе с 2-0 победи против Колорадо във финала на Източната конференция в НХЛ

Домакините направиха поредност от 10 поредни гола в последните два дуела

Лоугън Кутюр съумя да вкара срещата в добавено време след изравнителен гол гостите от Сан Хосе за 4-4 минута и 1 секунда преди сирената. Преди това хокеистите от Сейнт Луис бяха обърнали резултата от 1-3 на 4-3.

Две попадения са спечелилите означи Джо Торнтън, техният пазач Мартин Джоунс се отличи с 28 спасявания.

За Сейнт Луис головете бяха осъществени от Давид Парон на два пъти, Владимир Тарасенко и Александър Щеен. Трите асистенции на Колтън Парейко се оказаха незадоволителни за триумфа. Джордън Бинингтън отрази 27 шайби.

Четвъртата среща от серията е още веднъж в Сейнт Луис в петък против събота от 03:00 часа.